Sıkça Sorulan Sorular

Düşünbil Kitap Üyeliği nedir?

 • Düşünbil Kitap’a üye olduğunuzda siparişlerinizin durumu takip edebilir, gönderinizin kargo takip kodunu üyelik hesabınıza girerek rahatça görebilir ve kargonuzun takibini sağlayabilirsiniz. Düşünbil Kitap’tan alışveriş yapmak için üye hesabı açmanız zorunlu değildir.

 • Üyelik bilgileriniz sistemimizde kayıtlı tutulmaktadır. Bunun dışında üçüncü kişilerle paylaşılmaz ve başka bir amaçla kullanılmaz.

Düşünbil Kitap’ta alışveriş nasıl gerçekleşir?

 • Düşünbil Kitap’tan alışveriş yapmak için seçtiğiniz ürünü/ürünleri sepetinize ekledikten sonra sepetinizden ödeme sayfasına yönlendirilirsiniz. PayU üzerinden kredi kartı ile ödemenizi gerçekleştirebileceğiniz gibi banka hesabımıza havale/EFT yaparak sipariş verebilirsiniz.
 • Siparişinizi tamamlamak için gerekli bilgileri eksiksiz doldurmanız gerekir. Sorunsuz bir gönderi için adres bilgilerinizin açık ve tam olmasına ve cep telefonunuzu doğru girdiğinize emin olun. Bu bilgiler sistemimizde kayıtlı tutulur; ancak herhangi bir amaçla üçüncü kişilerle paylaşılamaz.

Elden satış imkanı var mı?

 • Dilerseniz Ankara bulunan kitabevimizi ziyaret ederek alışveriş yapabilirsiniz. Kitabevimizde nakit ya da kredi kartı ile ödeme imkanı mevcuttur.
 • Adres bilgileri için www.duunbilkitap.com/bize-ulasin

Türkiye dışından alışveriş yapabilir miyim?

 • Yurt dışından eu.dusunbilkitap.com adresinden sipariş verebilirsiniz. Bunun için seçtiğiniz ürünü/ürünleri sepetinize ekledikten sonra sepetinizden ödeme sayfasına yönlendirilirsiniz. 
 • Siparişinizi tamamlamak için gerekli bilgileri eksiksiz doldurmanız gerekir. Bu bilgiler sistemimizde kayıtlı tutulur; ancak herhangi bir amaçla üçüncü kişilerle paylaşılamaz.
 • Yurt dışı siparişlerinde kargonuzu teslim almanız ve tarafımıza iade edilmemesi bizim için çok önemli. Gönderim ve iade masrafları nedeniyle kargo teslimatı için yüksek hassasiyet göstermenizi rica ederiz.
 • Yurt dışına gönderim ile ilgili diğer sorularınız için ilgili başlıklara göz atabilirsiniz. Ayrıca belirtilmediği sürece, verilen bilgiler yurt dışı siparişleri için de geçerlidir.

Düşünbil Kitap'tan alışveriş güvenli mi?

Düşünbil Kitap, SSL sertifikasına sahip, güvenli bir sitedir. Kişisel bilgileriniz, sistemimizde saklanır ve taşımacılık hizmeti için kullanılır. Bunun dışında kişisel bilgileriniz üçüncü kişilerle paylaşılmaz. Bilgilerinizin sistemimizden çalınmaması için tüm önlemler tarafımızca alınmaktadır.

Kredi kartı ile alışveriş yapmak istediğinizde, ödeme işlemleri için PayU sistemine yönlendirilirsiniz. PayU, Türkiye’de BDDK tarafından onaylanmış bir ödeme sistemidir. Dünya’da yaygın olarak kullanılan aracı bir şirkettir. Tüm kredi kartı bilgileriniz PayU tarafından korunur. Yine de internet alışverişinden tedirginlik duyuyorsanız bankanızın internet ya da cep şubelerinden kolayca açabileceğiniz sanal kart seçeneği ile güvenliğinizi arttırabilirsiniz. Sanal kart hakkında bilgi almak için bankanızla görüşebilirsiniz.

Türkiye dışında hangi ülkelerden alışveriş yapabilirim?

Türkiye dışındakş ülkeler bu siteden gönderim yapamıyoruz. Yurt-dışındaki ülkelere sipariş vermek istiyorsanız adresimiz şu: eu.dusunbilkitap.com

Düşünbil Kitap'ta her kitabı bulabilir miyim?

Düşünbil Kitap olarak stoklarımızda bulunan kitaplar web sitesinde görüntülediğiniz kadardır. Ayrıca Düşünbil, Libido ve Godfather dergilerinin stoklarda bulunan sayılarına da ulaşabilirsiniz. Web sitemizde bulunan bu üç dergimizin diğer sayıları tükenmiş olduğundan temin edilememektedir. Ancak ilgilendiğiniz ve sitemizde bulamadığınız kitap(lar) hakkında [email protected] adresine e-posta göndererek talepte bulunabilirsiniz. Kitabın temin durumu, tarafımızca araştırılacaktır.

Siparişim ne zaman gönderilecek?

 • Ödeme işlemi tamamlanan siparişler en geç 3 iş günü içinde adresinize gönderilir ve takip kodu Yurtiçi Kargo tarafından kısa mesaj yoluyla cep telefonunuza iletilir. Üyelik hesabınıza giriş yaparak siparişiniz durumunu kontrol edebilir ve takip koduna ulaşabilirsiniz.
 • Teslimatın tarafınıza ulaşması, bulunduğunuz şehre/ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gönderiler yurt içinde 1-3 gün içindeulaşmaktadır. Belirtilen süre içinde ulaşmayan siparişleriniz için en yakın Yurtiçi Kargo şubesi ile iletişime geçmenizi önemle rica ederiz.
 • Yurt dışı gönderilerinin teslimat süresi 4-21 gün arasında değişmektedir. Gönderi süresi için ptt.gov.tr sitesinden veya turpex.com sitesinden bilgi alabilirsiniz. Siparişinizin hangi şirket ile gönderildiği hakkında Ödeme sayfasında ve e-posta ile bilgilendirilirsiniz. Belirtilen süre içinde ulaşmayan siparişleriniz için en yakın PTT şubesi ile iletişime geçmenizi önemle rica ederiz.

Gönderimi nasıl takip edebilirim?

Hesap bilgilerine nasıl ulaşırım?

 • Ödeme sayfasında ve siparişiniz tamamlandığında havale/EFT yapabileceğiniz banka hesap bilgileri bulunur. Ayrıca siparişinizin alındığına dair Düşünbil Kitap tarafından gönderilen e-postada da hesap bilgilerine ulaşabilirsiniz. Eğer hesap bilgilerini not etmemişseniz hesap bilgilerimiz aşağıdaki gibidir:

Banka havalesi seçeneğinde ücreti ne zaman ödemeliyim?

 • Banka havalesi seçeneği ile verilen siparişler 3 iş günü bekletilir. 3 iş günü içinde ödemesi yapılmayan siparişler iptal edilir. Siparişiniz iptal edildiğinde, almak istediğiniz ürünleri tekrar sipariş vermeniz gerekmektedir.

Kargo ücreti olarak ne kadar ödeyeceğim?

 • Kargo ücreti yurt içi gönderilerde 16 TL’dir. Ayrıca bazı kampanyalı setlerimizde kargo ücreti tarafımıza aittir.
 • Kargo ücreti yurt dışı gönderilerde ülke ve gönderi ağırlığına göre hesaplanır. Gönderi ücretini ve teslimat firmasını, Ödeme sayfasında ve siparişinizin alındığına dair gönderilen e-postada bulabilirsiniz.

İade şartları nelerdir?

 • Gönderinizde herhangi bir hasar bulunduğunda kargoyu teslim eden kurye ile birlikte tutacağınız tutanakla birlikte Aras Kargo ile ürünü karşı ödemeli olarak geri gönderebilir ve iade işlemini başlatmak için dusunbil[at]hotmail.com adresine mail atabilirsiniz. Hasarlı ürün dışında iade işlemi yapmanız için kargo paketinin açılmamış olması gerekmektedir. Cayma hakkınızı kullanarak aynı kargoyu 14 gün içinde Aras Kargo ile karşı ödemeli olarak gönderebilirsiniz.
 • Yurt dışı iadelerinde aynı şartlar geçerlidir. Ancak kargo bedeli Alıcıya aittir.
 • Para iadesi, ürünün Düşünbil Kitap’a ulaşmasını takip eden 14 gün içinde gerçekleştirilir.

Düşünbil Kitap dışında dergilerinize nasıl ulaşabilirim veya abone olabilir miyim?

Düşünbil Kitap internet mağazamızdan Düşünbil Dergisi’ne abone olabilir veya eski ve yeni sayılarımızı sipariş edebilirsiniz.

Dergi satış noktalarına: www.dusunbil.com/dagitim-noktalari adresinden ulaşabilirsiniz…

Siparişim teslim edilemedi ve Düşünbil Kitap'a iade edildi. Ne yapmam gerekir?

Gönderiniz tarafımıza iade edildiğinde, iade teslimat ücreti de Düşünbil Kitap’tan tahsil edilmektedir. Bu miktarlar, yurt dışı iadelerinde sipariş tutarının üstüne çıkabilmektedir. Bu nedenle gönderinizi teslim almak konusunda özen göstermenizi rica ederiz.

Teslimatın gerçekleştirilemediği durumda teslimat firması tarafından belirlenen süre boyunca gönderiniz ilgili şubede bekletilir. Bu süre içinde gönderinizi teslimat firmasının şubesinden alabilirsiniz. Aksi durumda gönderiniz Düşünbil Kitap’a iade edilir. Bu durumda tekrar gönderim talep ederseniz gönderi ücreti size ait olacaktır. İade talep etmeniz durumunda teslimattan kaynaklanan masraflar dışında ürün bedeli tarafınıza iade edilir.

Kütüphanemi satmak istiyorum. Düşünbil Kitap olarak ikinci el kitap alıyor musunuz?

Düşünbil Kitap’ta ikinci el kitap satışı yapılmaktadır. Kütüphanenizin bir kısmını ya da tamamını elden çıkarmak istiyorsanız dusunbil [at] hotmail.com adresine mail atabilirsiniz. Size sunacağımız fiyat teklifini kabul etmeniz durumunda kitapları adresinizden alıyoruz.

Düşünbil Kitap'ta sadece ikinci el kitap mı var?

Hayır. Düşünbil Kitap’ta hem ikinci el hem de sıfır kitap satışı yapılmaktadır. İkinci el kitaplarda herhangi bir yıpranma, sayfalarda çizgiler ya da yazılar olması durumunda internet sitesinde satışa çıkarılmaz.